0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Zaev për Ballkanin e Hapur: Kosova si shtet sovran dhe i pavarur i ndërton qëndrimet e veta, ndërsa ne i respektojmë ato

Për Ballkan të Hapur si kryeministra kemi qëndrim ndryshe, por kjo nuk na pengon që të bashkëpunojmë sepse e kemi për obligim t’u shërbejmë qytetarëve tanë, ekonomisë, odave, institucioneve edhe atë e bëjmë, deklaroi kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve që ai mendon se duhet si qëndrim të ketë Kosova për Ballkanin e Hapur.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle