0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Zaev për “Ballkani i Hapur”: Kur BE-ja dështon, ne kemi detyrimin në mënyrë konstante, të ndërmarrim nisma që evropianizojnë rajonin

Kur BE-ja dështon, ne kemi detyrimin në mënyrë konstante, të ndërmarrim nisma që evropianizojnë rajonin dhe që sjellin një jetë më të mirë e më evropiane për qytetarët tanë. Dhe kur Vuçiqi dhe Rama, së bashku me mua, skicuam vizionin e Ballkanit të Hapur, ramë dakord që të mos lejojmë mbizotërimin e euro-skepticizmit në vendet tona për shkak të dështimit të politikave evropiane, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev në konferencën për shtyp në Tiranë pas takimit të nismës “Ballkani i Hapur”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle