0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Zaev për “Ajidisis” grek: Marrëveshja e Prespës ia vlejti dhe do të dëshmojë se ia vlen

Ish-kryeministri Zoran Zaev do të marrë pjesë në Kongresin e tretë të partisë opozitare greke SYRIZA, i cili do të mbahet nga 14 deri më 17 prill, pak para udhëtimit në Athinë, në një intervistë për portali informativ grek "Ajidisis" thotë se Marrëveshja e Prespës ia vleti dhe do të dëshmohet se do të jetë e vlefshme dhe do ta kthejë problemin në zgjidhje, konfliktin në bashkëpunim dhe armiqësinë në aleancë, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle