0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Zaev: Nuk mundemi nesër t’i vendosim bullgarët në Kushtetutë, kjo bëhet vetëm para inkuadrimit në BE

Kryeministri Zoran Zaev sot në përgjigje të pyetjes së gazetarëve nëse bullgarët do të vendosen në Kushtetutën tonë, tha se para vetë inkuadrimit në BE hapet Kushtetuta me qëllim që të ndryshohet pjesa e përbashkët me vendet anëtare të BE-së, dhe atëherë vendosen edhe bashkësitë më të vogla etnike të cilat janë të pranishme dhe jetojnë në vend, ndërsa nuk janë të shënuara në të.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle