0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Zaev: Nuk ka kurrfarë dyshimi në dëshirën e të gjitha vendeve anëtare për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Të gjitha takimet me komisarin për Zgjerim të BE-së Oliver Varheji ishin pozitive. Kishte tre tema të bisedimeve – plani ekonomik investues, Samiti BE-Ballkani Perëndimor në Slloveni dhe gjithsesi çështja me Bullgarinë, deklaroi kryeministri Zoran Zaev duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve pas Forumit të 8-të të Shoqërisë Civile në Ballkanin Perëndimor që po mbahet sot në Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle