0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQShoqëri SQ

Zaev: Nuk jemi kundër përkatësisë etnike në letërnjoftime, por BE-ja thotë se kjo nuk është praktikë evropiane

Kryeministri Zoran Zaev thotë se ai dhe partia e tij edhe më tej besojnë se është në rregull të jepet mundësi për vendosjen e grafës për përkatësi etnike në letër njoftime, por se kjo nuk mund të rregullohet me ligj, para së gjithash, siç theksoi, për shkak të indikacioneve nga Bashkimi Evropian se kjo nuk është praktikë evropiane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle