0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zaev: Nuk ekziston asnjë pengesë për shpalljen e autoqefalisë së KOM-OA

Me bekimin dhe Tomosin për autoqefalinë e KOM-OA që Kisha Ortodokse Serbe i dërgoi Patriarkanës Ekumenike, tashmë nuk ekziston asnjë pengesë dhe presim që Patriarku Bartolomeu zyrtarisht ta shpallë KOM-OA zyrtare.  Le të jetë për shumë vite kjo ditë e madhe, historike për ortodoksinë dhe shtetësinë maqedonase, ka shkruar në Fejsbuk ish-kryeministri Zoran Zaevi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle