0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Zaev: Nuk duhet të jemi vend më i madh ose më i pasur që t’u japim shpresë 450 deri 500 qytetarëve të Afganistanit

Vendi i ynë e di se çka do të thotë solidariteti dhe sa është me rëndësi që solidaritetit t’i kthehet me solidaritet të njëjtë dhe mirëkuptim për tragjedinë e njerëzve, tha kryeministri Zoran Zaev në intervistë për TV Sitel në pyetjen për vendimin që Maqedonia e Veriut të pranojë një numër të caktuar të qytetarëve të Afganistanit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle