0_Maqedoni.Portal SQPartitë politike SQZgjedhjet Lokale 2021

Zaev nga Demir Kapia paralajmëroi zhvillim të fuqishëm ekonomik të komunave

- Kryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë sot në takim me banorët  e komunës Demir Kapi e paralajmëroi Planin ndërhyrës për investime - i cili është mbi tetë miliard euro. "Investitorët  i dërgojmë në çdo qytet dhe në çdo vend të populluar. Për ne nuk ka komuna të mëdha dhe të vogla, të rëndësishme dhe të parëndësishme. Ne zgjodhëm politikat e zhvillimit të balancuar rajonal dhe ato do të mundësojnë njerëzit të përcaktohen të jetojnë dhe punojnë në vendlindje, sepse do të kenë zgjidhje, do të kenë shansë të punojnë", tha Zaev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle