0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zaev: Nëse në Bullgari formohet qeveri e re pas zgjedhjeve të reja, mund të gjendet një zgjidhje

Kryeministri Zoran Zaev thotë se të gjitha informacionet tregojnë se Bullgaria, së bashku me zgjedhjet presidenciale, do të ketë edhe zgjedhje të reja të treta parlamentare në nëntor dhe shpreson që  pas  përfundimit do të formohet qeveri e re bullgare, me të cilën mund të bisedohet për të gjetur një zgjidhje dhe për të zhbllokuar procesin e fillimit të negociatave të Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle