0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Zaev: Në tekstet shkollore evropiane shmanget ngjyra etnike ose kombëtare e fashizmit

Politika nuk mund të përzihet me historinë, as edhe të ndryshojë diçka.  Që të ndërtohet miqësi dhe marrëdhënie të mira, duhet të ndërtohet ambient miqësor. Nëse dëshironi të ndërtoni miqësi dhe marrëdhënie të mira, duhet të veprojmë drejtë, ka deklaruar sonte kryeministri Zoran Zaev lidhur me raportet me Bullgarinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle