0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zaev në FB: Fokusi është drejtuar ndaj rritjes ekonomike dhe përmirësimit të standardit të jetesës

Në linjën e FMN-së, edhe Qeveria lidhur me lëvizjet ekonomike për vitin e ardhshëm pret punësimi gradualisht të rimëkëmbet, derisa rritja e lartë e pagave, rritja e remitencave  dhe shfrytëzimi i një pjese të kursimeve të kumuluara të ndikojnë mbi rritjen e të ardhurave të disponueshme. Fokusi është drejtuar ndaj rritjes ekonomike në shtet dhe përmirësimit të standardit të jetesës, ka shkruar kryeministri Zoran Zaevi në Fejsbuk.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle