0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Zaev: Me të vërtetë jemi Ballkan i shekullit të 21-të dhe besoj se një ditë të gjithë do të jemi anëtarë të BE-së

Besoj se përmes dialogut dhe bisedës së bashku, mund të jemi më shumë se ndihmë sesa në 10-15 vitet e kaluara, kur liderët më larg. Jemi me të vërtetë Ballkani i shekullit 21, një Ballkan që është Evropë dhe besoj se një ditë të gjithë do të jemi anëtarë të BE -së, deklaroi kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme të përbashkët për shtyp me homologun e tij nga Kosova Albin Kurti.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle