0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Zaev: Me subvencionet që i ofrojmë është mbuluar edhe çmimi më i ulët i blerjes së orizit

Prodhuesit e orizit marrin subvencione prej pesë denarë pë kilogram, që do të thotë se edhe çmimi më i ulët është mbuluar, ndërsa në mënyrë shtesë, si Qeveri, kemi shtuar edhe tre denarë për kilogram për çmimin e orizit, me qëllim përfundimtar të mund të kompensohet shpenzimi i prodhimit dhe të mbetet edhe për prodhuesit e orizit, theksoi sot kryeministri Zoran Zaev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle