0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Zaev: Me fillim të negociatave me gjuhë të verifikuar dhe të pakontestuar maqedonase në kuadër të BE-së marrim edhe një fitore të identitetit të maqedonizmit

Çështja më e rëndësishme, gjuha maqedonase dhe identiteti maqedonas janë siguruar në kornizën negociuese dhe me atë të pranuar dhe të njohur nga BE-ja. Kjo është fillimisht dhe absolutisht më e rëndësishme, porositi ish-kryeministri Zoran Zaev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle