0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Zaev: Kush do le të hyjë në koalicion, pres fitore të kandidatëve tanë

– Pas 35 kandidatëve të publikuar për kryetarë komunash, LSDM do të marrë vendime edhe për kandidatë për edhe 35, në mesin e të cilëve janë qytete të mëdha si Kumanova, Strumica, Ohri, Manastiri..., në dhjetëra komuna nuk do të ketë kandidatë dhe do t’i mbështesë propozimet e partnerëve të koalicionit, njoftoi kryetari i LSDM-së dhe kryeministri Zoran Zaev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle