0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Zaev: Këtë ditë t’ia kushtojmë afirmimit të idealeve për paqe, dialogut dhe pajtimit

Sot Ditën ndërkombëtare të paqes e shënojmë me thirrje të Asamblesë së përgjithshme të Kombeve të Bashkuara për ta penguar gjuhën e armës në të gjitha pjesët e botës ku ka konflikte të armatosura dhe këtë ditë t’ia kushtojmë afirmimit të idealeve për paq, për dialog dhe pajtim, ka shkruar kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Fejsbuk.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle