0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Zaev-Gashi: Është konstatuar përparim i dukshëm, pasojnë konsultime në partitë për Qeveri të mundshme të përbashkët dhe shumicë të përbashkët parlamentare

Në takimin e kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të Alternativës, Afrim Gashi është konstatuar përparim i dukshëm në harmonizimin e qëndrimeve rreth plotësimit të pjesës përmbajtësore të programit të Qeverisë, ndërkaq u këmbyen edhe ide dhe pikëpamje nga të dyja palët për ndarje të përgjegjësive në nivel më të lartë në institucionet e pushtetit qendror, informojnë nga Qeveria në kumtesë për takimin e sotëm katërorësh të Zaevit dhe Gashit që u mbajt në Klubin e deputetëve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle