0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Zaev: Fillon një epokë e re e bashkëpunimit në rajon – iniciativë autentike e pavarur e Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Shqipërisë

“Sot fillon një epokë e re e bashkëpunimit në rajon. Po ndërlidhemi për zhvillimin e ekonomive tona, me një qëllim të qartë dhe të hapur që çdo qytetar sa më shpejt të ndiejë përfitimet e drejtpërdrejta të lehtësive që ofrojmë. Ne në mënyrë të pavarur tregojmë lidership politik dhe kujdesemi për promovimin e bashkëpunimit, për të cilin këtë herë kemi një program konkret veprimi. Jam i bindur që do të njihet nga Brukseli dhe Uashingtoni”, tha kryeministri Zoran Zaev në fjalën e tij të hyrjes në Forumin Ekonomik Rajonal "Ndërlidhja e Ballkanit " të mbajtur në Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle