0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zaev-Bler: “Ballkani i Hapur” i tregon BE-së se Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Serbia janë serioze në rrugën evropiane

Kryeministri Zoran Zaevi sot e priti ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe Toni Blerin, i cili në takim e theksoi si jashtëzakonisht të rëndësishme nismën "Ballkani i Hapur" dhe potencoi se qëllimet ndaj të cilave synon ky projekt për ndërlidhjen e rajonit në tregun e përbashkët dhe në shumë nivele të tjera do t'u sjellë shumë përfitime qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë dhe Serbisë dhe do të jetë akselerator i procesit për anëtarësim të këtyre vendeve në BE.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle