0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Zaev: Ballkani Perëndimor i fuqishëm dhe prosperitar paraqet kontribut të domosdoshëm për ekonominë evropiane

Një Ballkan Perëndimor i fuqishëm dhe prosperues paraqet kontribut të domosdoshëm për ekonominë evropiane dhe dyshim, integrimi i plotë i Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian duhet të jetë rezultat i natyrshëm i rrugës reformuese në rajon, theksoi kryetari i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në sesionin e parë plenar të Samitit të BE-së për Ballkanin Perëndimor kushtuar çështjeve socio-ekonomike në bashkëpunim me vendet e rajonit me BE-në.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle