0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Zaev: Askush nuk kërkoi nga ne, vetë o ofruam të ndajmë një pjesë të përgjegjësisë, njerëzisë dhe humanizmit

– Askush nuk kërkoi nga ne, vetë u ofruam të ndërmarrim dhe ndajmë një pjesë të përgjegjësisë, njerëzimit dhe humanizmit pas marrjes së plotë të Kabulit nga ana e forcave talebane. Bëhet fjalë për njerëz të cilët ishin mbështetës së armatave aleate, përfshirë edhe të armatës sonë në Afganistan. Bëhet fjalë për paqeruajtës, aktivistë për njerëz, gazetarë, gra, studentë, intelektualë, njerëz të cilëve duhet t’u ndihmojmë në kushte kur janë të frikësuar se mos i vrasin, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev, duke i hedhur poshtë të gjitha spekulimet për valë të refugjatëve ose terroristë të mundshëm ose çfarëdo lloj frikësimesh drejtë shtetit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle