0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQ

Zaev: Arsovska është konsulle hungareze dhe shtetase e Bullgarisë, pres të tërhiqet

 Danella Arsovska është përcaktuar të jetë konsulle nderi hungareze, të jetë urë mes Maqedonisë së Veriut dhe Hungarisë dhe të përfaqësojë një shtet tjetër, tash del se është shtetase e një shteti të tretë. Kjo megjithatë është shumë, dhe madje edhe kandidohet edhe për kryetar. Në Shkup megjithatë zgjidhet kryetar, e jo  çifçi, për këtë mund të kandidohet në Bullgari. Këtë sot në mëngjes e deklaroi kryeministri dhe kryetar i LSDM-së Zoran zaevi në emisionin "Në brifingun e mëngjesit".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle