0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Zaev: Alternativë për BE nuk ka dhe nuk duhet të ketë

Nuk ka alternative për anëtarësim në Bashkimin Evropian, por BE-ja për fat të keq e mban Republikën e Maqedonisë së Veriut pothuajse 17 vite si vend kandidat, pa e mundësuar me atë rast hapin e ardhshëm për rrugën punë drejt integrimeve. Në rrethana të tilla, atë e njohin edhe 26 vende anëtare, që publikisht dhe zëshëm flasin për meritat e vendit tonë për ta marrë konferencën e parë ndërqeveritare, theksoi kryeministri Zoran Zaev në përgjigje të pyetjeve të deputetëve në Kuvend.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle