Evropë SQEvropë.Portal SQ

Xhonson: Putini e zgjodhi rrugën e gjakderdhjes dhe shkatërrimit

Kryeministri britanik Boris Xhonson i dënoi "ngjarjet e tmerrshme në Ukrainë", duke theksuar se presidenti rus Vlladimir Putin "e ka zgjedhur rrugën e gjakderdhjes dhe shkatërrimit me atë që ka filluar sulm të paprovokuar".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle