Evropë SQEvropë.Portal SQ

Xhonson e ka bindur Erdoganin të bashkëpunojë me Finlandën dhe Suedinë për anëtarësim në NATO

Kryeministri britanik Boris Xhonson mbrëmë ka biseduar ne presidentin turk Rexhep Taip Erdogan për bashkëpunim midis dy vendeve dhe përgjigjen globale të konfliktit në Ukrainë, por e shfrytëzoi momentin dhe të tentojë ta bindë për ta ndryshuar qëndrimin për rezistencë ndaj anëtarësimit të kërkuar të Suedisë dhe Finlandës në NATO.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle