0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Xhaferi: Rajoni ynë është i ndjeshëm, i nënshtruar ndaj ndikimeve të jashtme dhe nevojitet vigjilencë

Sa i përket reflektimeve negative të situatës ukrainase pa dyshim se ne bartësit e funksioneve adekuate duhet të jemi vigjilentë në aspektin preventiv, duke iu referuar përvojave të hidhura nga tre dekadat e fundit, nga shpërbërja e ish-Jugosllavisë dhe nga e tërë situata që doli, e cila ishte dhe është aktuale në rajon, deklaroi në Prishtinë kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle