0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Xhaferi: Plotësisht e kam respektuar Kushtetutën, nuk kam bërë precedent

Plotësisht e kam respektuar Kushtetutën si organ më të lartë ligjor. Kompetencë e kryetarit të Kuvendit është që ta respektojë rregullsinë e iniciativave. Jam i obliguar ta kem parasysh esencën.  Le të ngrenë kallëzim penal. Edhe paraprakisht kanë ngritur kallëzim penal kundër vendimeve të mia dhe të gjitha vendimet janë në favorin tim, tha kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në emisionin e sontëm në TV24, lidhur me hedhjen poshtë të iniciativës për referendumin e VMRO-DPMNE-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle