0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Xhaferi: Për shfuqizimin e “Qeverisë së Përzhinës” nevojitet konsensus i partive më të mëdha politike

Për propozimin për shfuqizimin e “Qeverisë së Përzhinës” që tashmë është parashtruar në Kuvend nga VMRO-DPMNE-ja opozitare, sipas kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, problemi nuk është në atë se kur do të vendoset në seancë parlamentare, por se është e nevojshme të sigurohet konsensus nga partitë më të mëdha politike. Gjatë pranisë së sontme në TV Sitel, Xhaferi bëri të ditur se modeli i tillë i qeverisjes është arritur me procesin e tejkalimit të krizës politike në vitet 2015 dhe 2016 dhe se kjo marrëveshje kushtimisht thënë është arritur jashtë Kuvendit mes katër partive më të mëdha politike në atë kohë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle