0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQ

Xhaferi: Marrëdhëniet e shkëlqyera me EBA të intensifikohen me bashkëpunim në të gjitha nivelet

Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, kanë marrëdhënie të shkëlqyera, të cilat karakterizohen me lidhje miqësore dhe politika stabilitet, por bashkëpunimi mes dy shteteve duhet të intensifikohet dhe të thellohet në të gjitha nivelet, duke përfshirë edhe atë parlamentare, theksoi në takimin e sotëm kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me nikoqirin e tij, kryetarin e Këshillit kombëtar të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sagar Al-Gobash.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle