0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Xhaferi-Konjufca: Anëtarësimi në NATO dhe BE do të thotë stabilitet dhe prosperitet për rajonin, siç shihet në situatën në Ukrainë

Maqedonia e Veriut dhe Kosova kanë përcaktime të përbashkëta strategjike dhe integrime  euroatlantike. Ne tashmë jemi anëtare me të drejtë të plotë në NATO, i mbështesim aspiratat euroatlantike të Kosovës dhe jemi të gatshëm t'i ndajmë përvojat e fituara gjatë inkuadrimit tonë  në Aleancë, si dhe për BE-në, deklaroi kryeparlamentari, Talat Xhaferi në konferencën e përbashkët për shtyp në Prishtinë me nikoqirin e tij dhe homologun kosovar Glauk Konjufca. Të dy e dënuan edhe agresionin ushtarak rus ndaj Ukrainës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle