0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Xhaferi: Ilindeni me vizionin dhe vlerat jeton dhe lind sërish me çdo ditë të re dhe çdo gjeneratë të re

Shënimi i sotëm solemn i 2 Gushtit, Ditës së Republikës, kur shënohen 118 vite nga Republika e Krushevës nga viti 1903 dhe 77 vite nga Kuvendi i  parë i KAÇKM- së nga viti 1944, i paraqesin dy shtyllat mbi të cilat themelohet shtetësia e vendit, theksoi kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi në fjalimin në manifestimin në Shkup me rastin e Ditës së Republikës, para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle