0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Xhaferi: Fytyra dhe vepra e Shën Klimentit të Ohrit janë shembulli më i mirë i simbiozës ndërmjet misionit shpirtëror dhe iluminist

- Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi të gjithë besimtarëve ortodoksë të Kishës Ortodokse Maqedonase - Kryepeshkopata e Ohrit, qytetarëve të Republikës së Maqedonisë së Veriut, t’ua uroj festën e madhe krishtere Shën Klimenti i Ohrit, festën e themeluesit të jetës kishtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe nxënës i zellshëm i vëllezërve të shenjtë Kirili dhe Metodi.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle