0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Xhaferi drejtuar Gregorçiqit: Më shumë se kurë ka qenë e nevojshme që BE-ja ta përshpejtojë procesin e zgjerimit dhe të fillojmë bisedimet

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot realizoi takim me Delegacionin e Komisionit të Politikës së Jashtme të Kuvendit Nacional të Republikës së Sllovenisë të paraprirë nga kryetarja e Komisionit, Monika Gregorçiç. Në delegacion ka qenë edhe Nik Prebill, zëvendëskryetar i Komisionit të Çështjeve Evropiane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle