0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Xhaferi dhe Manja me pritshmëri deri në qershor të tejkalohen bllokadat për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në takimin e sotëm me ministrin e Drejtësisë të Republikës së Shqipërisë, Ulsi Manja, i potencoi marrëdhëniet e deritanishme të shkëlqyera bilaterale ndërmjet dy vendeve, me konstatim se na bashkon miqësi dhe bashkëpunim i ndërsjellë dhe i sinqertë me tendencë që në periudhën në vijim akoma më shumë të përforcohen në suazat e integrimeve në BE, kumtoi kabineti i Xhaferit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle