Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Vuçiqi dhe Putini do të bisedojnë të dielën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq të dielën në orën 11 do të bisedojë me homologun rus, Vlladimir Putin, siç deklaroi vet Vuçiqi para gazetarëve, ndërsa temë kryesore do të jetë marrëveshja për gazin midis Serbisë dhe Rusisë, që skadoi më 21 maj, për të cilin spekulohej se nën cilat kushte dhe nëse Serbia do të mund të furnizojë sasi gazi nga Rusia, njofton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle