Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Vuçiq: Serbia nuk do t’i vendosë sanksione Rusisë, e mbështet integritetin territorial të Ukrainës

Presidenti serb, Aleksandat Vuçiq pas seancës së Këshillit për Siguri Nacionale, sonte deklaroi se Serbia është përkushtuar në respektimin e të drejtës ndërkombëtare e cila e garanton të drejtën e mosshkeljes së kufijve të Ukrainës, se është shumë e gabuar të shkelet integriteti territorial i cilitdo vendi, duke e përfshirë edhe Ukrainën dhe shtoi se Serbia nuk do të vendosë sanksione kundër Rusisë duke u nisur prej interesave të veta nacionale, njofton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle