Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Vuçiq senatorëve amerikanë: “Ballkani i Hapur” është shembull për bashkëpunimin e suksesshëm rajonal

Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot u takua me senatorët amerikanë të Sektorit për Punë të Jashtme, Kris Marfi dhe Xhin Shejhin, si edhe me senatorin e Këshillit për forca të armatosura, Tom Tilis, me të cilët bisedoi për bashkëpunimin bilateral, integrimin evropian të Serbisë, situatën në rajon, energjetikën dhe krizën në Ukrainë, njofton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle