Ballkan SQBallkan.portal SQ

Vuçiq: Nuk e di se sa është e rrezikshme që Kosova të bëhet anëtare e NATO-s, por nuk është naive

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vlerësuar se ideja për pranimin urgjent të Kosovës në NATO nuk ka ardhur nga Prishtina, por nga lobistët shqiptarë dhe ka vlerësuar se qëllimi ishte që katër shtete të BE-së ta njohin Kosovën, sikurse që edhe Serbia të vihet para një akti të kryer.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle