Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Vuçiq: Nuk do të ketë probleme me energjinë elektrike

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq gjatë vizitës së punimeve të rivitalizimit të bllokut “B” të termocentralit “Nikolla Teslla B” (TENT) në Obrenovce, deklaroi se nga momenti kur “më 25 apo 26 nëntor kur kjo do të kyçet në rrjet”, nuk do të ketë më probleme me energjinë elektrike dhe se është “shpëtim për Serbinë”, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle