Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Vuçiq në Samitin për ndryshimet klimatike: Kemi disa pyetje për fuqitë e mëdha

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq porositi në konferencën për ndryshimet klimatike në Gllasgou se  të gjithë e dinë se cilat janë qëllimet kur janë në pyetje ndryshimet klimatike, por duhet të jemi të sinqertë dhe të të theksohet se gjysma e vendeve të punës në Serbi varen nga realizimi i këtyre planeve, duke theksuar se derisa njerëzimi e humbi betejën për mjedisin jetësor, nuk do të mbesë asgjë për gjeneratat e ardhshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle