0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQSektori civil SQShoqëri SQ

Vuçiq: Me kërkesë të Maqedonisë së Veriut do të dërgojmë 50.000 tonë grurë dhe 25.000 tonë misër

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në fjalimin e sontëm të jashtëzakonshëm para opinionit për krizën politike dhe ekonomike rreth konfliktit ushtarak në Urainë, deklaroi se Serbia  me kërkesë të Maqedonisë së Veriut, do t'i dërgojë 50.000 ton grurë dhe 25.000 ton misër, njofton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle