Ballkan SQBallkan.portal SQ

Vuçiq–Lajçаk: Pritje të zbatohet marrëveshje me Prishtinën dhe të vazhdojë dialogu

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot ka biseduar me përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak, për vazhdimin e dialogut me Prishtinën, e veçanërisht për rëndësinë e marrëveshjes së Brukselit të nënshkruar nëntë vjet më parë, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle