Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Vuçiq- Hill: SHBA-ja e mbështet Ballkanin e Hapur dhe do të ndihmojë në zhvillimin e saj më të shpejtë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot është takuar me ambasadorin e SHBA-së në Beograd, Kristofer Hill me të cilin ka diskutuar për përmirësimin e marrëdhënieve bilaterale, diverfisikimin energjetik, eurointegrimin e Serbisë, mbi çështjet gjeopolitike dhe iniciativën Ballkan i Hapur, njofton korrespondenti i MIA-s në Beograd.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle