0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

VMRO-DPMNE me pesë amandamente kundër krizës energjetike, LSDM pohon se ka mjete për zgjidhje të problemit

Buxheti është krijuar në bazë të lëvizjeve të pritura ekonomike dhe ka komponentë zhvillimore. Siguron pagesë të rregullt të rrogave dhe pensioneve, e ndjekë rregullën e financave publike dhe dukshëm i shkurton shpenzimet joproduktive, theksuan deputetët nga LSDM lidhur me Propozim-buxhetin për vitin 2022.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle