0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

VMRO-DPMNE-ja është trashëgimtare e Vanço Mihajllovit, e njeh dhe krenohet me të, porositi Kovaçevski

- Qëndrimi im personal dhe qëndrimi i partisë sime për figurën negative dhe veprën e Vanço Mihajllovit nuk ka ndryshuar. Qëndrimi është i njëjtë, porositi kryetari i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski, duke u përgjigjur në pyetjen e parashtruar nga deputetja e VMRO-DPMNE-së, Rashella Mizrahi, për qëndrimin e Qeverisë për hapjen e qendrës kulturore bullgare "Vanço Mihajjlov" në Manastir dhe si ka ardhur deri te hapja e saj.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle