0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

VMRO-DPMNE dorëzoi 220 amendamente për propozim-buxhetin për vitin 2022

Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së dorëzoi rreth 220 amendamente dhe do të marrë pjesë në Komisionin për Financim dhe Buxhet, në të cilën sot duhet të filloj shqyrtimi i propozim-buxhetit për vitin 2022. Do të marrin pjesë edhe në seancën plenare në të cilën do të miratohet buxheti, kumtoi sot në konferencën për shtyp deputeti i VMRO-DPMNE-së Bojan Stojanoski.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle