0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPartitë politike SQPolitikë SQ

VMRO – DPMNE do ta mbështesë Projektligjin për stabilitet financiar, por vazhdon me bllokadë aktive të Kuvendit

Grupi i deputetëve i VMRO-DPMNE-së do ta mbështesë Projektligjin plotësues për stabilitet financiar, për të cilën deputetët do të diskutojnë në seancën e sotme të 71-të plenare. Megjithatë, paralajmëruan se vazhdojnë me bllokadën aktive të Kuvendit dhe kërkojnë zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare për të dalë, siç theksuan, nga kriza ekonomike dhe financiare e paparë që nga pavarësia e vendit deri më tani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle