0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

VMRO-DPMNE dhe Koalicioni sollën ndryshime ligjore për të fshirë të ashtuquajturën “qeveri e përzhinos”

VMRO-DPMNE dhe Koalicioni "Për Rindërtimin e Maqedonisë" sot në Kuvend e kanë dorëzuar propozim-ligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Qeverinë me qëllim të fshirjes së dispozitave para zgjedhjeve për formimin e një qeverie kalimtare të ashtuquajtur qeveri e përzhinos. Ata presin që propozimi të hidhet në seancë të mërkurën dhe kërkojnë që zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbahen sa më shpejt.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle