0_Maqedoni.Portal SQPartitë politike SQTekste origjinale SQ

VMRO-DPMNE: Çdo ditë nga një parti del nga koalicioni i LSDM-së

Çdo ditë Zaevin po e braktisin gjithnjë e më shumë partnerë dhe mbështetës të koalicionit. Kandidatura e fundit e Beni Shaqirit si kandidat i PLD dhe RDM-së është një dëshmi tjetër se të gjithë po ikin nga Zaev. Pjesëmarrje të pavarur paralajmëroi edhe BESA dhe partneri boshnjak, ndërsa si kandidatë të pavarur do të shkojnë e dhe Maksim Dimitrievski dhe Zoran Nogacevski. Anëtarësia e LSDM-së vetë thotë se me Zaevin nuk ka demokraci, ndërsa partinë e ka shndërruar në një kompani private që ka për detyrë të përmbushë interesat mafioze dhe të biznesit të klanit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle